محصولات ایران تلسکوپ

CELESTRON-UpCloseG210x503

دوربین دوچشمی UpClose G2 10x50

چاپ
41,000,000 ﷼
دوربین‌های دوچشمی 10x50 بزرگ‌ترین دوچشمی‌هایی هستند که می‌توان بدون تکان‌خوردن به‌راحتی در دست گرفت. دوچشمی‌های بزرگ‌تر از این را باید روی سه‌پایه سوار کرد. این دوچشمی‌ها کاربرد‌های فراوانی دارند و می‌توان از آن‌ها در شکار، تماشای مناظر طبیعی، پرنده‌نگری و سفرهای دریایی استفاده کرد.

شاید طراحی دوربین ۵۰×۱۰ سلسترون مدل Upclose G2 کمی قدیمی و کلاسیک باشد؛ اما این طراحی به خاطر منشورهای به‌کاررفته درون آن است که اتفاقا جزو نقاط قوت این دوربین به حساب می‌آید. این نوع طراحی بدنه، به جز اینکه برای قرارگرفتن منشورهای جانبی لازم است، باعث راحتی و تعادل دو سمت دوربین می‌شود. در‌حالی‌که داشتن جای دست بهتر از ویژگی‌های این نوع طراحی است؛ اما از سوی دیگر نسبت به دوربین‌های جمع‌وجور با طراحی Roof بزرگ‌تر و سنگین‌تر هستند. دوربین دوچشمی ۵۰×۱۰ سلسترون مدل Upclose G2 به نسبت دیگر دوربین‌های مشابه موجود در بازار سبک‌تر است و می‌توان آن را بدون حرکت در دست گرفت. در قسمت میانی این دوربین و زیر درپوشی با آرم سلسترون یک شیار پیچ برای اتصال دوچشمی به سه‌پایه در نظر گرفته شده است. زمانی که می‌خواهید برای مدت طولانی یک نقطه‌ی ثابت را تحت نظر بگیرید یا اگر بخواهید از تصویر داخل دوچشمی با موبایل عکاسی کنید، وجود سه‌پایه ضروری خواهد بود.

در طراحی این دوربین شرایط فضای باز نادیده گرفته نشده است. جدا از لنزها و اتصال‌های بدنه، بقیه نقاط بدنه با روکش لاستیکی سیاه پوشانده شده‌اند. با لایه‌ی لاستیکی که روی بدنه‌ی آلومینیومی دوربین کشیده شده، این دوربین در برابر آب مقاوم شده است. این لایه‌ی لاستیکی با ارگونومی دست سازگار است و شیارهای مناسبی در محل قرارگیری چهار انگشت (در بالای دوربین) و انگشت شست (در زیر آن) وجود دارد که باعث می شود نگه داشتن دوربین در دست آسان‌تر شود. دهانه‌ی چشمی‌ها از پلاستیک نرمی ساخته شده که هنگام استفاده، چشم یا عینک آن‌ها را به سمت پایین می‌فشرد و بیشترین زاویه دید را فراهم می کند.

 

با باز کردن و بستن لولای مرکزی دوربین می‌توانید فاصله دو فنجان چشمی از یکدیگر را تنظیم کنید. اینگونه می‌توانید دوربین دوچشمی را در حالتی قرار بدهید که با فاصله دو چشم شما سازگار باشد. این دوربین یک حلقه فوکوس بزرگ مرکزی با روکش لاستیکی و کنگره‌دار دارد که می‌توان آن را حتی با دستکش تنظیم کرد؛ اما برای جبران اختلاف بینایی دو چشم لازم است اصلاحات دیگری نیز اعمال کنید. شما می‌توانید با چرخاندن فنجان چشمی سمت راست اصلاحات دیوپتری را انجام دهید. با انجام این کار، فوکوس این چشمی جدا از چشمی دیگر تغییر می‌کند. این کار برای تنظیم‌کردن یک دوربین دوچشمی خاص با چشمان خودتان، بسیار مهم است.

بازنگری ها

هنوز نظری برای این محصول وجود ندارد.

تماس با فروشگاه ایران تلسکوپ

شمال به جنوب اتوبان کردستان ، پایین تر از پل حکیم
نبش خیابان بیست و هفتم ، ساختمان ره آورد
 واحد 4
09123606684
02188024034

Follow Us