محصولات ایران تلسکوپ

astromaster130eq-telescope3

تلسکوپ CELESTRON-AstroMaster 130EQ

چاپ
268,000,000 ﷼
تلسکوپ سلسترون استرومستر ۱۳۰ (AstroMaster 130EQ)
تلسکوپ سلسترون استرومستر ۱۳۰ میلیمتری ، به دلیل کیفیت بالا و قیمت مناسب یکی از پرطرفدار ترین انواع تلسکوپ‌های سری Astromaster سلسترون در بین منجمان سراسر جهان است.

تلسکوپ سلسترون استرومستر ۱۳۰ (AstroMaster 130EQ)
تلسکوپ سلسترون استرومستر ۱۳۰ میلیمتری ، به دلیل کیفیت بالا و قیمت مناسب یکی از پرطرفدار ترین انواع تلسکوپ‌های سری Astromaster سلسترون در بین منجمان سراسر جهان است.

ساختار اپتیکی:
در تلسکوپ های بازتابی نور به وسیله یک آینه مقعر ( کروی یا سهموی ) که در انتهای لوله قرار دارد ، کانونی می گردد.
به این دلیل این دسته از تلسکوپ ها را بازتابی می نامند که نور پس از برخورد با آینه “بازتاب ” می شود.
در این تلسکوپ ها نور پس از برخورد به آینه اصلی در جلوی لوله تلسکوپ کانونی می گردد ، سپس نور به وسیله یک آینه تخت کوچک به نام ” آینه ثانویه ” به صورت عمود بر لوله ، از روزنه ای روی لوله اصلی خارج می شود و به عدسی چشمی می رسد تا تصویر نهایی تشکیل گردد .
در این تلسکوپ ها رصدگر برای دیدن تصویر به صورت عمود بر لوله تلسکوپ ، نگاه می کند.
مهمترین مزیت تلسکوپ های بازتابی این است که نور از روی سطح آینه بازتاب می شود و وارد شیشه آینه نمی شود و به همین دلیل افت کیفیت ناشی از جنس شیشه، تاثیری روی تصویر نخواهد داشت و آثار شکست نور در عکس ها مشاهده نمی شود.

تلسکوپ سلسترون استرومستر ۱۳۰ به دلیل دارا بودن آینه بسیار با کیفیت ۵.۵ اینچ و مقر استوایی و قابلیت نصب موتور ردیاب، هم به جهت رصد اجرام کم نور و هم عکاسی نجومی بسیار مورد توجه منجمان قرار گرفته است.

در این سری از تلسکوپ‌ها دو مدل Astromaster 130 EQ و Astromaster 130 EQ-MD وجود دارد که تنها تفاوت آنها وجود موتور درایو در نوع دوم است که پسوند MD نیز در نام این سری اشاره به Motor Drive دارد.

البته برای آن دسته از عزیزانی که در ابتدا قصد پرداختن به عکاسی نجومی را ندارند و صرفاً مایل به رصد اجرام آسمانی هستند مدل مجهز به موتور درایو چندان نیازی نیست و تلسکوپ Astromaster130EQ بهترین انتخاب است.

ضمن اینکه در صورت انتخاب این تلسکوپ ، بعداً و در صورت نیاز امکان افزودن موتور درایو وجود دارد.

لازم به ذکر است که تلسکوپ Astromaster 130 EQ به عنوان یکی از پرفروش ترین ابزارهای نجومی در رده آماتوری در جهان محسوب می‌شود . با جستجوی نام این تلسکوپ در اینترنت می‌توانید گزارش‌ها و عکس‌های متعددی از منجمان سراسر جهان که مبتنی بر استفاده از این ابزار است ، ملاحظه نمایید.

بازنگری ها

هنوز نظری برای این محصول وجود ندارد.

تماس با فروشگاه ایران تلسکوپ

شمال به جنوب اتوبان کردستان ، پایین تر از پل حکیم
نبش خیابان بیست و هفتم ، ساختمان ره آورد
 واحد 4
09123606684
02188024034

Follow Us